Firma Profili

 

 

KONTEK kurulduğu 1997 yılından beri makine ve konveyör sistemleri tasarım, imalat ve montajı yapan bir mühendislik şirketidir. Zincirli, rulolu, bantlı, teleskobik, flex konveyörler, montaj hatları, paketleme robotları ve çalışma istasyonları imalatı, hidrolik platformlar, anahtar teslim fabrika kurulumları gerçekleştirir. KONTEK'in müşteri portföyünde malzeme taşıma sistemlerine ihtiyaç duyan her tür sektörden firma bulunmaktadır.

KONTEK taşıma ve kaldırma amaçlı vakumlu ve şarjlı sistemler yapan İSVEÇ TAWİ firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. KONTEK için kalite öncelikli bir konudur. Bu yüzden kalite yönetim sistemi sürekli geliştirilmekte ve yeni teknolojileri takip etmektedir. Kaliteli üretim, uygun fiyat, zamanında teslim, müşteri memnuniyeti firmamızın temel ilkeleridir.

KONTEK ürünlerini tüm dünyaya pazarlayan global bir şirkettir. Ürünlerinin pazarının büyük bir kısmını iç piyasa oluşturmakla birlikte Fransa, Cezayir, Tunus, Yunanistan, İngiltere pazarlarına da direkt ihracat yapılmaktadır. Avustralya, Almanya, Özbekistan, Azerbaycan, Romanya, Ukrayna, Rusya, Yemen, Suudi Arabistan, Ürdün, Mısır, Şili, Suriye, Lübnan ülkelerine de ürünlerimiz aracı firmalar vasıtasıyla gönderilmiştir.

 

KONTEK her geçen gün büyümekte olan genç ve dinamik bir yapıya sahiptir. Bu nedenle 45 kişilik deneyimli mühendis ve eleman kadrosuna gün geçtikçe yeni kişiler eklenmektedir.

KONTEK'te sistemlerimiz tasarımcılarımız tarafından geliştirilmekte ve müşteri ihtiyacına uygun olacak şekilde her türlü konveyör dizaynı yapılabilmektedir. Tasarımcılarımız konveyörlerimizi minimum yedek parça ihtiyacı olacak şekilde dizayn etmektedir. Teknik kadromuz tarafından kusursuz bir malzeme akışı ve verimlilik elde edebilmek için gerekli ekipmanlar önerilir. Kaliteli personelimiz ve uygun tezgahlarımızda parçalar özenle imal edilmekte ve kalitemiz Türkiye ve çalıştığımız yabancı ülkelerce bilinmektedir.

Yapılan konveyörler sistemin büyüklüğüne göre komple veya grup halinde yerinde monte edilir ve çalışır vaziyette teslim edilir. Sistemin gerekli elektrik elektronik donanımı müşteri isteklerine uygun olarak planlanmakta ve imal edilmektedir. Konveyör sistemlerimizde verdiğimiz 2 yıllık garanti süresi boyunca ücretsiz olarak servis imkanlarımız mevcuttur. Garanti kapsamı dışında da konveyör arızaları ile ilgili Türkiye'nin neresinde olursa olsun firmalara her türlü servis imkanı en kısa sürede sağlanmaktadır.

 

Montaj ve Üretim Sistemleri

Mehter Çeşme Mah. Ufuk Cad. 1922.Sokak No:19

Esenyurt – 34515 İstanbul - Türkiye

Tel : 0212-876 2932 Fax: 0850-219 9353